Идеално.Мк

Интересно

Листа 10 заборавени и потценети дестинации во Европа
Листа 10 заборавени и потценети дестинации во Европа

Листа 10 заборавени и потценети дестинации во Европа

Кога станува збор за неверојатни дестинации сите знаеме дека Европа изобилува со избор. Покрај главните туристички центри многу убави места паѓаат „под радарот“ и ги пропуштаме. Ви претставуваме листа на 10 заборавени дестинации во Европа (со слики).   Швангој, Германија…

Идеални зимски градови во Европа
Идеални зимски градови во Европа

Идеални зимски градови во Европа

Ако сте љубопитни за тоа каде да патувате кога долгите ноќи и ладните денови ќе започнат, а Европските градови се покриени со снежна обвивка погледнете ја нашата листа на најубави зимски градови.   Рејкавик, Исланд   Под волшебните бои на Поларната…

Улици во најубава боја низ целиот светот
Улици во најубава боја низ целиот светот

Улици во најубава боја низ целиот светот

Што би бил животот без боја, денешното сивило ќе ви го надополниме со најживописните улици низ целиот свет. Овие улици не се само разнобојни, туку се и пример како луѓето се во можност да го трансформираат секојдневното уметност и во…

Најопуштените кафе барови во Белград
Најопуштените кафе барови во Белград

Најопуштените кафе барови во Белград

Белград, големиот центар на екс Југославија, е познат по ноќниот живот во европски рамки. За многу посетители ова значи звучна електронска музика, долги забави до утринските часови во бројните дискотеки и познати сплавови и секако финиш со одличниот фаст фуд.…

Најпрестижните маратонски трки во Европа
Најпрестижните маратонски трки во Европа

Најпрестижните маратонски трки во Европа

Еден од најголемите и најпопуларни настани на секоја Олимпијада или настан во кој се вклучуваат илјадници обични луѓе, Маратон претставува доживување само за себе. Секој кој учествувал ќе ви каже дека целта не е лесна, но кога ќе „влезе бубачката“…

Уникатно доживување во Будимпешта
Уникатно доживување во Будимпешта

Уникатно доживување во Будимпешта

Будимпешта е неверојатна, а сепак за разлика од останатите европски центри за нешто поевтина. Некој убавината ја споредуваат дури и со Париз и Рим, дури може да си допуштите и луксуз за поевтина цена. Тука навистина има што да видите,…

Најдоброто пиво и неговите Европски престолнини
Најдоброто пиво и неговите Европски престолнини

Најдоброто пиво и неговите Европски престолнини

Ако сте од оние кои подлизуваат само кога ќе помислат на меурчињата кои се креваат низ златната чаша полна пиво продолжете да читате. Ние исто така го славиме постоењето на еден од најдобрите пијалаци на нашата убава планета, па ви…

Најубавите и најевтините места за одмор во Септември
Најубавите и најевтините места за одмор во Септември

Најубавите и најевтините места за одмор во Септември

Иако не во својот полн сјај навистина да „истерате“ и цел одмор во Септември. Топ сезоната се приближува до својот крај а со тоа доаѓаат и големите попусти на атрактивни туристичи дестинации кои може да ги посетите.   Ла Палма,…

5 одлични туристички дестинации од Игра на тронови
5 одлични туристички дестинации од Игра на тронови

5 одлични туристички дестинации од Игра на тронови

За неполна недела започнува омилената серија Игра на тронови. Во чест и да ја подржиме целата еуфорија на фановите ви претставуваме пет конкретни локации на кои е снимана серијата. Овие места се прекрасни и достојни за посета и во вистинскиот…

Најевтини градски прошетки во Европа
Најевтини градски прошетки во Европа

Најевтини градски прошетки во Европа

Патувањата ве прават среќни. Градските прошетки се одличен начин да запознаете нова култура и модерен начин на живеење во една земја. Ако мислите дека финансиите се проблем, во продолжение ви претставуваме најевтини градски прошетки во Европа. Букурешт   Што се однесува…