Идеално.Мк

Патувања

Барселона град на архитектонскиот маг Гауди
Барселона град на архитектонскиот маг Гауди

Барселона град на архитектонскиот маг Гауди

Можеби првата асоцијација кога ќе чуете за Шпанија или Каталонија е Барселона. И со право. Градот изобилува со специфична архитектура, различни музеи, прекрасна медитеранска храна, плажа… вистински рај за сите кои сакаат да патуваат. Во продолжение импресиите, згодите и незгодите…

[Моето патување] Индонезија
[Моето патување] Индонезија

[Моето патување] Индонезија

Основни факти за патувањето: Индонезија (Ломбок, Нуса Пенида и Бали) Малку повеќе доцнам со постов, ама одговара совршено за тие што ќе се одлучат да одат во Индонезија периодов, па.. Период: 28.02-21.03.2017 (вон сезона се можни почести врнежи па препорачлива…

Градот на светлината Париз
Градот на светлината Париз

Градот на светлината Париз

За Париз сме слушнале многу, градот на светлината, светски центар на модата, романтичниот град на љубовта. Одлучивме да отидеме користејќи ги нашите евтини предлози и самите да се увериме. Можеби најдобриот совет кога прашавме што да посетиме беше да се…

Ватикан и втор ден во Рим
Ватикан и втор ден во Рим

Ватикан и втор ден во Рим

Денес ја продолжуваме прошетка која ја започнавме низ Рим, Ватикан и автентичната антика римска област Трастевере. Со истата претпоставка од претходниот пат, дека сте сместени во близина на железничката станица, нашето патување го започнуваме од тука. Бидејќи денес ќе го разгледуваме другиот…

Прошетка низ вечниот Рим
Прошетка низ вечниот Рим

Прошетка низ вечниот Рим

Велат ако останеш еден ден ништо не си видел, ако останеш два дена мислиш дека си видел се, а ако останеш една недела ќе видиш дека ништо не си видел. Вечниот Рим, центар на големата Римска империја, е исполнет со…

Амалфи синиот рај на Азурната обала
Амалфи синиот рај на Азурната обала

Амалфи синиот рај на Азурната обала

Брегот Амалфи е сместен јужно од Наполи во заливот Салерно во Тиренското Море. Се вели дека кој ќе го посети ова магично место сигурно ќе се врати повторно заради прекрасниот спој на спокојство, убавина историја и гламур. Дополнително во летните…

Келн архитектонски спој на минатото и иднината
Келн архитектонски спој на минатото и иднината

Келн архитектонски спој на минатото и иднината

Келн (Köln) нуди навидум безброј атракции, предводени од познатата катедрала чија филигрански идентичните две кули доминираат кон хоризонтот. Катедралата редовно е гласана како најпопуларна туристичка атракција во земјата. Музејскиот изглед на градот е особено изразен кога се работи за уметност, но…

Прошетка низ Виена
Прошетка низ Виена

Прошетка низ Виена

Виена претставува центар на класичната музика во Европа, град кој долго време бил кралска престолнина, изобилува со музеи, палати и други знаменитости. Нашата посета всушност започнува од Братиславa пристигнуваме со WizzAir, до каде што има два лета неделно во Понеделник…

Купон за попуст со WizzAir од 70€
Купон за попуст со WizzAir од 70€

Купон за попуст со WizzAir од 70€

WizzAir во својата понуда нуди превоз + хотел, па за доколку се одлучите за таква варијанта ви даваме купон за попуст. Попустот важи доколку изберете 7 ноќевања за било која дестинација која е на понуда. Хотелите што се на понуда се…

Париз најевтина авионска карта во Јуни
Париз најевтина авионска карта во Јуни

Париз најевтина авионска карта во Јуни

Париз град на љубовта, културата и светлината. Овој голем град ги повикува вљубениците на уметноста, културата, историјата и се останато. Покрај наромантичниот и најубавиот град во светот, Париз е и главен град на модата во светот. Видете ги импресивните споменици…