Идеално.Мк
Барселона град на архитектонскиот маг Гауди
Барселона град на архитектонскиот маг Гауди

Барселона град на архитектонскиот маг Гауди

Можеби првата асоцијација кога ќе чуете за Шпанија или Каталонија е Барселона. И со право. Градот изобилува со специфична архитектура, различни музеи, прекрасна медитеранска храна, плажа… вистински рај за сите кои сакаат да патуваат. Во продолжение импресиите, згодите и незгодите…

Визер со попуст од 30% за 8ми Март
Визер со попуст од 30% за 8ми Март

Визер со попуст од 30% за 8ми Март

Денес и утре по повод денот на жената WizzAir нуди попуст од 30% на сите летови до 30ти Април. Понудата важи само доколку резервирате лет денес или утре. Ви посакуваме среќен 8ми Март на сите припаднички на понежниот пол, а…

Евтини пролетни летови со попуст од 20%
Евтини пролетни летови со попуст од 20%

Евтини пролетни летови со попуст од 20%

Пролета за некои е најдобриот период за патување и со право. Времето е пријатно за шетање и ви овозможува градовите да ги видите во право светло. Визер ако резервирате денес ви нуди попуст од 20% на сите евтини пролетни летови.…

Полскиот авио превозник ЛОТ со диретен лет Скопје Варшава
Полскиот авио превозник ЛОТ со диретен лет Скопје Варшава

Полскиот авио превозник ЛОТ со диретен лет Скопје Варшава

Националниот Полски авио превозник ЛОТ воведува директен лет Скопје Варшава од 1 Јуни 2018. Станува збор за еден од најстарите авио превозници, од Јуни воведуваат 12 нови дестинации на Балканот, меѓу кои и нашата престолнина. Летови од аеродромот „Фредерик Шопен“…

Цени наспроти квалитет во центри за скијачки одмор
Цени наспроти квалитет во центри за скијачки одмор

Цени наспроти квалитет во центри за скијачки одмор

Скијачки одмор во сезона ретко кога е евтин. Но обично го добивате она за што сте платиле. Патувањата на Алпите и во Северна Америка обично се навистина скапи. Според истражувањата на порталот Exipedia девет дневен одмор чини околку 4000 долари…

Директен лет од Охрид до Виена со Визер
Директен лет од Охрид до Виена со Визер

Директен лет од Охрид до Виена со Визер

Од нискобуџетната авио компанија Визер, најавија директен лет од Охрид до Виена. Летовите започнуваат од 15 Ноември кога ја отвораат новата дестинација во нивната понуда. Виена претставува центар на класичната музика во Европа, град кој долго време бил кралска престолнина, изобилува…

Листа 10 заборавени и потценети дестинации во Европа
Листа 10 заборавени и потценети дестинации во Европа

Листа 10 заборавени и потценети дестинации во Европа

Кога станува збор за неверојатни дестинации сите знаеме дека Европа изобилува со избор. Покрај главните туристички центри многу убави места паѓаат „под радарот“ и ги пропуштаме. Ви претставуваме листа на 10 заборавени дестинации во Европа (со слики).   Швангој, Германија…

Новогодишен попуст на Визер од 20%
Новогодишен попуст на Визер од 20%

Новогодишен попуст на Визер од 20%

Денес Визер нуди новогодишен попуст од 20% на сите летови, ако резервирате денес. Во сезона на зимски одмори ова е одлична можност да размислите за дестинација за зимување или зимска градска прошетка. Но исто така можеби е право време да…

Идеални зимски градови во Европа
Идеални зимски градови во Европа

Идеални зимски градови во Европа

Ако сте љубопитни за тоа каде да патувате кога долгите ноќи и ладните денови ќе започнат, а Европските градови се покриени со снежна обвивка погледнете ја нашата листа на најубави зимски градови.   Рејкавик, Исланд   Под волшебните бои на Поларната…

Визер декемвриски попуст од 20%
Визер декемвриски попуст од 20%

Визер декемвриски попуст од 20%

Денес Визер нуди попуст од 20% на сите летови, ако резервирате денес. Во сезона на зимски одмори ова е одлична можност да размислите за дестинација за зимување или зимска градска прошетка.   Дел од понудата на попуст   Овој попуст…