Идеално.Мк

Специјални попусти на летови на Qatar Airways и FlyDubai од Скопје

Линк за најновата наградна игра на Qatar Airways ТУКА.

Во најава на двете летачки компании Qatar Airways и FlyDubai од Скопје нудат попусти на нивните постоечки дестнации. Одлична можност да посетите некоја од егзотичните дестинации кои се на понуда на овие оператори кои летаат од Македонија. Идеална понуда која не смее да ја пропуштите.

Qatar Airways од Скопје

 

Како што објавивја на нивната страна од компанијата нудат попуст до 50% за летови од Скопје ако патувате од 17ти до 31ви Јули. Qatar Airways лета од Скопје до Доха четири пати неделно во Понеделник, Среда, Петок и Недела. Со трансфер преку Доха на понуда ви стојат скоро сите дестинации кои ги нуди компанијата.

Така на нивната страна можат да се најдат цени за летови за Сиднеј 654€, Шангај за 430€, Малдиви 373€, Тајланд Пукет 354€, Перт 731€, Мелбурн 724€ и многу други. Цените секако се променливи зависно интересот и за различни датуми па ако се одлучите да патувате резервирајте побрзо. Повеќе информации на нивната официјална страна или директно на следниот линк ТУКА.

Qatar Airways од Скопје Сиднеј опера

FlyDubai од Скопје

 

Нискобуџетната авионска компанија FlyDubai од Скопје оперира веќе некое време, па на дофат ни се повеќе егзотични дестинации. Во нивната понуда има специјален попуст доколу летате од 10ти Септември 2017 до 20ти Март 2018 година на сите летови од 15% и дополнителни 5% доколку резервирате како најавен корисник на нивната страна.

Така според информациите на нивната страна може да најдете повратни летови за Дубаи 280€, Бахреин 380€, Банког 490€, Катманду 390€, Килиманџаро 470€, Малдиви 660€, атрактивниот Занзибар 490€ и многу други. За повеќе информации секако посетете ја нивната страна или директно на линкот за понудата ТУКА. Понудата важи доколку резервирате лет од 31ви Јули, затоа побрзајте.

FlyDubai од Скопје до рајот Малдиви

Навистина одлична можност да ги посетите овие егзотични дестинации за кои не сме помислувале затоа што нема евтини летови.

Следете не за секогаш први да познавате за најдобрите понуди, на нашата Facebook страна Idealno.mk. За да ги добивате сите нотификации изберете ја опцијата Follow See First.

One thought on “Специјални попусти на летови на Qatar Airways и FlyDubai од Скопје

  1. jet

    Kolku cini bilet skopije via dubai via kuala lumpur via jakarta via Denpasar ostrov Bali se razbira i povratna bali skopijr