Идеално.Мк

Купон за попуст со WizzAir од 70€

WizzAir во својата понуда нуди превоз + хотел, па за доколку се одлучите за таква варијанта ви даваме купон за попуст. Попустот важи доколку изберете 7 ноќевања за било која дестинација која е на понуда. Хотелите што се на понуда се обично истите кои се нудат на Booking.com или другите популарни сајтови. Купонот може да се искористи ако резервирате до 30 Април за периодот од 1 Мај до 30 Октомври. Директно од Скопје достапни се повеќе атрактивни туристички дестинации, како Барселона, Малта, Рим, Милано, Венеција. Доколку резервирате подолг престој попустот е уште поголем, за 10 дена добивате 100€, а за 15 дена добивате 150€ попуст.

wizz-air-summer-discount

Најновиот купон може да се искористи ако резервирате до 8ми Мај и го искористите до 31 Мај:

STILL TIME FOR A QUICK CITY BREAK BEFORE SWITCHING TO SUMMER MODE!

Yeah, it is already 5 May, but it doesn’t take much to arrange a short trip with €70 off.
Just pick a wonderful city, choose a nice hotel, make a Wizz Tours booking until 8 May, throw some clothes into your suitcase and head to the airport until 31 May.

To receive discounted prices, enter the promo code below before launching the search:

MAY70EUR

Offer is valid until 8 May for trips starting on 31 May 2017 the latest.

Во продолжение ви го претставуваме текстот од оригиналната понуда и кодот за попуст.

THE LONGER YOU STAY, THE SEXIER YOUR DISCOUNT GETS!

Consider an extended summer holiday this year – not only you can enjoy the sunshine longer, but you also get a 10-Euro discount for each night of your stay when booking your Wizz Tours Flight + Hotel package.

7-night stay → €70 discount
10-night stay → €100 discount
15-night stay → €150 discount

Use the following code before booking:

LONGSUMMER
Code expires: 30 April 2017​

Offer is valid for all trips between 1 May 2017 and 31 October 2017. Discount applies to minimum 7 and maximum 15-night stays.

Повеќе информации и резервации на страната на WizzAir ТУКА. Продолжете да ги следите нашите објави за уште вакви промоции и предлози за патување.