Идеално.Мк
Идеална понуда на ЕрСрбија за Москва
Идеална понуда на ЕрСрбија за Москва

Идеална понуда на ЕрСрбија за Москва

Во својата понуда ЕрСрбија кои оперираат и од Скопје обично вклучуваат специјални понуди и попусти. Сега на понуда е повратно патување до Москва, кое од Белград чини само неверојатни 239€. Истата понуда за лет од Скопје е 300€, навистина понуда…

Улици во најубава боја низ целиот светот
Улици во најубава боја низ целиот светот

Улици во најубава боја низ целиот светот

Што би бил животот без боја, денешното сивило ќе ви го надополниме со најживописните улици низ целиот свет. Овие улици не се само разнобојни, туку се и пример како луѓето се во можност да го трансформираат секојдневното уметност и во…

Црн петок распродажба на Рајанер
Црн петок распродажба на Рајанер

Црн петок распродажба на Рајанер

Рајанер (Ryanair) е нискобуџетна авио компанија која на жалост сеуште нема летови од аеродромите во Македонија, но има од соседните држави во Ниш и Софија. Сепак ние сме посветени да ви ги претставиме најевтините варијанти за патување до различни дестинации. Затоа…

Најопуштените кафе барови во Белград
Најопуштените кафе барови во Белград

Најопуштените кафе барови во Белград

Белград, големиот центар на екс Југославија, е познат по ноќниот живот во европски рамки. За многу посетители ова значи звучна електронска музика, долги забави до утринските часови во бројните дискотеки и познати сплавови и секако финиш со одличниот фаст фуд.…

Најпрестижните маратонски трки во Европа
Најпрестижните маратонски трки во Европа

Најпрестижните маратонски трки во Европа

Еден од најголемите и најпопуларни настани на секоја Олимпијада или настан во кој се вклучуваат илјадници обични луѓе, Маратон претставува доживување само за себе. Секој кој учествувал ќе ви каже дека целта не е лесна, но кога ќе „влезе бубачката“…

Уникатно доживување во Будимпешта
Уникатно доживување во Будимпешта

Уникатно доживување во Будимпешта

Будимпешта е неверојатна, а сепак за разлика од останатите европски центри за нешто поевтина. Некој убавината ја споредуваат дури и со Париз и Рим, дури може да си допуштите и луксуз за поевтина цена. Тука навистина има што да видите,…

[Моето патување] Индонезија
[Моето патување] Индонезија

[Моето патување] Индонезија

Основни факти за патувањето: Индонезија (Ломбок, Нуса Пенида и Бали) Малку повеќе доцнам со постов, ама одговара совршено за тие што ќе се одлучат да одат во Индонезија периодов, па.. Период: 28.02-21.03.2017 (вон сезона се можни почести врнежи па препорачлива…

Промотивно евтино за Истанбул со Туркиш Ерлајнс
Промотивно евтино за Истанбул со Туркиш Ерлајнс

Промотивно евтино за Истанбул со Туркиш Ерлајнс

Градот Истанбул е една од најголемите туристички атракции и предизвик за голем број светски туристи. Мост меѓу стариот континент Европа и егзотичната Азија, место каде што на еден простор се спојуваат повеќе култури – европската и ориенталната. Истанбул е и…

Визер попуст од 20% ако резервирате денес
Визер попуст од 20% ако резервирате денес

Визер попуст од 20% ако резервирате денес

Денес Визер нуди попуст од 20% на сите летови за корисници на Wizz Discount Club. Идеална можност да „побегнете“ некаде за викенд или подолга прошетка. Погледнете ги нашите предлози во продолжение.   Најевтини Визер понуди   Во продолжение ви презентираме…

Најдоброто пиво и неговите Европски престолнини
Најдоброто пиво и неговите Европски престолнини

Најдоброто пиво и неговите Европски престолнини

Ако сте од оние кои подлизуваат само кога ќе помислат на меурчињата кои се креваат низ златната чаша полна пиво продолжете да читате. Ние исто така го славиме постоењето на еден од најдобрите пијалаци на нашата убава планета, па ви…