Идеално.Мк

Новости

Нискобуџетната Eurowings почнува да лета од Скопје

Германската нискобуџетна компанија Eurowings почнува да лета од Скопје и официјано најавува влез на Македонскиот пазар за летање. Од компанијата најавуваат дека започнува со директни летови помеѓу Скопје и Минхен од 31ви Октомври годинава. Eurowings e членка на Lufthansa групацијата и…

FlyDubai со попуст до 50% на летовите од Скопје до Дубаи

Ова некогашно мало рибарско село во средината на 19 век прерасна во трговски центар и многу важно трензитно пристаниште помеѓу Блискиот и Далечниот исток. Денес овој град во арапскиот свет е познат како „град на трговци“. Дубаи е трговски и…

WizzAir 3 нови дестинации од Скопје
WizzAir 3 нови дестинации од Скопје

WizzAir 3 нови дестинации од Скопје

WizzAir воведува уште три нови дестинации за Рим (Италија), Малта, Ваксјо (Шведска) директно од Скопје почнуваќи од Јули годинава. Одлична можност да се посетат овие места. Цените за почетните летови се следни (цените стандарно се променливи): Destination Days Starts Fares…

Идеално патување за кое сонувате
Идеално патување за кое сонувате

Идеално патување за кое сонувате

Сите сакаме да патуваме и веројатно секој од нас има омилена дестинација или место за кое секогаш сонувал да го посети. Нашиот портал, Идеално патување, ви нуди предлози за како најефтино да си поминете најубаво на различни егзотични и други…

Промотивно евтини летови до Њујорк
Промотивно евтини летови до Њујорк

Промотивно евтини летови до Њујорк

Air Serbia воведува директен лет Белград – Њујорк, и истот е достапен од Скопје преку Белград. По тој повод Air Serbia нуди промотивна најповолна понуда до 30ти Мај со цена од 179Е евра во еден правец. Цената вклучува чекиран багаж…

Qatar Airways со нова директна линија до Скопје

Qatar Airways воведува нова директна линија од Скопскиот аеродром до Доха, Катар. Првите летови се најавуваат од 17 јули, ќе се воспостави првиот лет од Скопје кон Доха. Се работи за една глобална авиокомпанија која ќе понуди нови можности за македонските…